top of page

Barbara Michalik

zdjęcie1.jpg

Jestem psycholożką i dietetyczką, a także psychoterapeutką psychodynamiczną w trakcie szkolenia. Psychologię ukończyłam na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, natomiast dietetykę na Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej również w Katowicach. Obecnie szkolę się
w Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Kurs posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas praktyk w Ośrodku Interwencji Kryzysowej oraz w Hospicjum Homo-Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie. Posiadam również doświadczenie w pracy z osobami borykającymi się z zaburzeniami odżywiania – anoreksją,
bulimią, kompulsywnym objadaniem się, depresją oraz zaburzeniami lękowymi.
Pasjonuję się wpływem stylu życia (pożywienia, aktywności fizycznej oraz stanu psychofizycznego) na ludzki organizm. Uważam, że umysł oraz ciało mają ze sobą ścisły związek. Swoją pracę rozumiem jako towarzyszenie i pomoc pacjentowi w procesie zmiany.
Do drugiego człowieka podchodzę z empatią, otwartością i zrozumieniem, kierując się Kodeksem Etyczno – Zawodowym Psychologa.

Pracuję z młodzieżą od 15 roku życia oraz dorosłymi, a zakres mojej pracy obejmuje pomoc w trudnościach takich jak:
- zaburzenia nastroju,
- zaburzenia lękowe,
-zaburzenia psychosomatyczne,
-zaburzenia odżywiania,
- trudności w przeżywaniu i rozpoznawaniu emocji,
- zaburzenia osobowości,
- problemy w relacjach interpersonalnych,
- kryzys życiowy,
- niskie poczucie swojej wartości.

bottom of page