top of page
IMG_0242_edited.jpg

Sandra Rumian

Psycholog - Seksuolog,

Psychoterapeuta

rumiansandra@gmail.com

886 844 179

Właściciel Synergii - Gabinetu Psychoterapii i Rozwoju

 

Pomagam osobom w zrozumieniu i rozwiązaniu trudności natury psychicznej, a także seksualnej.

Jestem dyplomowanym psychologiem i seksuologiem klinicznym, a także psychoterapeutą po ukończeniu 5-letniego kursu psychoterapii, który jest Akredytowany przez PTP. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Sekcji Psychoterapii.

Pracuję z osobami dorosłymi indywidualnie, a także prowadzę terapię par. W swojej pracy kieruję się podejściem integracyjnym, dzięki czemu w pełni wykorzystuję swoją wiedzę i umiejętności. Podejście eklektyczne umożliwia elastyczny wybór technik terapeutycznych dostosowanych do potrzeb pacjenta. 
Szczególną sympatią darzę podejście systemowe (uwzględnia wpływ kontekstu społecznego - rodziny, przyjaciół, współpracowników - na problem danej osoby) oraz ericksonowskie (podkreśla znaczenie indywidualności jednostki i posiadanych zasobów w pokonywaniu trudności). Korzystam również z terapii poznawczo-behawioralnej, która jest skuteczną formą pomocy w pracy z lękami, depresją, stresem oraz trudnościami sfery seksualnej.

Oferuję profesjonalną pomoc i wsparcie w następujących sytuacjach:

- obniżony nastrój, brak motywacji, prokrastynacja, depresja;
- obniżona samoocena;
- nerwica, lęki, fobie, stres;
- utrata, rozstanie, żałoba;
- trudności w sferze zawodowej;
- trudności w relacjach interpersonalnych;
- brak satysfakcji seksualnej;
- dysfunkcje seksualne (zaburzenia orgazmu, reakcji narządów płciowych, ból podczas stosunku, spadek / brak / nadmierne libido);
- zaburzenia preferencji seksualnych;

-trudności z określeniem swojej tożsamości płciowej, orientacji seksualnej;
- dysforia i niezgodność płciowa;

- trudności w relacjach partnerskich.

Posiadam praktykę w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Jaworznie. Swoje doświadczenie zdobywałam prowadząc zajęcia na Oddziale Dziennym Zaburzeń Nerwicowych, gdzie prowadzone były terapie grupowe, a także prowadząc terapię indywidualną w Poradni Zdrowia Psychicznego Altermed w Katowicach. Współpracowałam z Ośrodkiem Psychoterapii Strefa Rozwoju, Terapii rodzin oraz Laboratorium Psychoterapii Struktura w Katowicach.

bottom of page