IMG-7976.jpg

Natalia Mucha

Psycholog, Seksuolog

796 172 476

natalia.mucha11@gmail.com


Jestem dyplomowanym psychologiem i seksuologiem. 


Ukończyłam jednolite pięcioletnie studia magisterskie o specjalności klinicznej człowieka dorosłego oraz rozwoju człowieka i rodziny w cyklu życia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz studia podyplomowe z zakresu Seksuologii klinicznej Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Katowicach. Swoją praktykę zdobyłam w Szkole Podstawowej nr 4 im. Jerzego Ziętka w Katowicach oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaworznie, gdzie pełnię funkcję psychologa do dnia dzisiejszego. Na studiach podyplomowych praktyki zdobyłam w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia oraz Poradni Seksuologicznej i Psychoterapii Intimed w Warszawie. Dodatkowo, miałam możliwość współpracy przy projekcie Sekson, realizowanego przez Fundację Avalon, który poświęcony jest seksualności i rodzicielstwie osób z niepełnosprawnością ruchową.


Swoją prace opieram o założenia wywodzące się z nurtu poznawczo-behawioralnego. Oznacza to dla mnie, że poprzez zmianę dezadaptacyjnego sposobu myślenia człowiek jest w stanie zmienić się w sposób bardziej sprzyjający jego dobremu codziennemu funkcjonowaniu. Moją pasją jest współtowarzyszenie w rozwoju osobistym klientów poprzez odpowiadanie na indywidualne potrzeby i oczekiwania związane z pomocą psychologiczną.

Stale poszerzam swoją wiedzę i umiejętności biorąc udział w szkoleniach i konferencjach. Pracując kieruję się zasadami etyki zawodowej, a swoją pracę poddaję regularnej superwizji. 


Oferuję pomoc psychologiczną i wsparcie dla osób, które doznają m.in.:

  • Trudności w relacjach interpersonalnych;

  • Niskie poczucie własnej wartości;

  • Stany lękowe, nerwica, stres, fobie;

  • Brak motywacji, obniżony nastrój, depresja;

  • Rozstanie, strata, żałoba;

  • Dysfunkcje seksualne (zaburzenia orgazmu, zaburzenia reakcji genitalnych, zaburzenia popędu seksualnego)

  • Zaburzenia preferencji seksualnych

  • Seksualność osób z niepełnosprawnością ruchową


Na codzień towarzyszy mi w pracy certyfikowany pies asystujący wyszkolony przez Fundację DOGIQ przy współpracy z Grupą Kapitałową VECTRA - Amber.